Zrób to sam

Blog Zrób to sam to miejsce, w którym dowiesz się jak samodzielnie wykonać różne projekty. Poznasz porady i wskazówki dotyczące różnych tematów.

Pozabankowe karty kredytowe zyskują na popularności

Kobieta trzymająca pozabankową kartę kredytową

Karta kredytowa na przełomie ostatnich dziesięcioleci stała się jednym z najpopularniejszych produktów bankowych. Dzięki niej wielu konsumentów otrzymało możliwość finansowania w prosty sposób różnego rodzaju zakupów. Płatność przy jej pomocy stała się powszechnością, natomiast samo jej otrzymanie nierzadko stanowi pewnego rodzaju problem. Właśnie dlatego coraz częściej kolejni użytkownicy sięgają po pozabankowy odpowiednik.

Co to jest pozabankowa karta kredytowa?

Jest to analogiczny produkt, który oferowany jest przez tradycyjne instytucje finansowe. Funkcjonalność tego produktu jest dokładnie taka sama, jak karta wydawana przez bank. Dzięki niej można dokonać zakupów, nie posiadając fizycznie środków na koncie. W ten sposób, szybko i łatwo można sfinansować niespodziewane wydatki, a w zasadzie — przeznaczyć pieniądze na dowolny cel. Standardowa karta wydawana przez bank cechuje się limitem ustalonym indywidualnie na podstawie rozpatrzonego wniosku. Spłata zobowiązania również jest konsekwencją ustaleń pomiędzy użytkownikiem karty a instytucją finansową.

Warto widzieć, że banki dość rygorystycznie podchodzą do wydawania kolejnych kart kredytowych. Przede wszystkim szczegółowo oceniana jest zdolność kredytowa, a warunki nierzadko nie są w pełni transparentne. Całość jest zebrana bowiem w umowie, która bardzo często stworzona jest w biurokratycznym tonie. Ponadto warunki finansowe spłaty, w tym oprocentowanie, są uzależnione od wielu czynników, dlatego oferta może znacząco różnić się od reprezentatywnego przykładu.

Alternatywa dla tradycyjnych kart

Biorąc pod uwagę powyższe, zdecydowanie warto rozważyć posiadanie pozabankowej karty kredytowej. Jeśli chodzi o jej działanie — zasady są dokładnie takie same, natomiast warunki jej otrzymania czy użytkowania najczęściej są zdecydowanie bardziej przyjazne dla użytkownika. Warto zwrócić przede wszystkim uwagę na szybkość przekazania jej przez pozabankową instytucję finansową. Ten proces zazwyczaj jest zdecydowanie krótszy, niż w bankach, ponieważ ilość procedur jest po prostu mniejsza i bardziej przyjazna dla użytkownika.

Dodatkowo alternatywny produkt cechuje się dużą przejrzystością warunków. Od początku wiadomo, jak wygląda spłata, jakie są możliwości oraz z jakim oprocentowaniem będzie rozliczone dane zobowiązanie. Oprócz tego użytkownik ma możliwość stałego śledzenia historii transakcji i zachowania kontroli dla ponoszonych kosztów. Instytucje pozabankowe stawiają najczęściej na dogodne dla każdego z użytkowników rozwiązania, tworząc produkty przyjazne dla kolejnych kredytobiorców.

Dlaczego warto mieć pozabankową kartę kredytową?

Wiadomo nie od dziś, że wydatki lubią zaskakiwać. Posiadając pozabankowe karty kredytowe Net Credit, jest się gotowym na wystąpienie takich sytuacji. Nie trzeba wtedy szybko szukać innych rozwiązań, a po prostu sięgnąć po sprawdzony produkt. Dzięki tej metodzie płatności można uniknąć stresu nawet w najmniej sprzyjających okolicznościach. To doskonała alternatywa dla wszystkich produktów, gdzie najpierw trzeba przejść przez wiele formalności. Posiadając pozabankową kartę kredytową, można zdecydowanie lepiej organizować swoje wydatki.Podobne tematy