Zrób to sam

Blog Zrób to sam to miejsce, w którym dowiesz się jak samodzielnie wykonać różne projekty. Poznasz porady i wskazówki dotyczące różnych tematów.

Jak podłączyć AUX do TV

Jak podłączyć AUX do TV

Niezależnie od tego, czy próbujesz oglądać ulubione filmy, czy chcesz odtworzyć muzykę przez głośniki telewizora, możesz podłączyć urządzenie audio do telewizora za pomocą wielu różnych metod. Niektóre z nich są łatwiejsze i wygodniejsze niż inne. Jeśli szukasz najłatwiejszego i najbardziej niezawodnego sposobu podłączenia głośników do telewizora, rozważ użycie technologii Bluetooth. Technologia ta umożliwia odtwarzanie muzyki z urządzenia inteligentnego lub telefonu na głośnikach telewizora bez żadnych kabli. Niektóre modele telewizorów nie obsługują jednak technologii Bluetooth.

Inną opcją jest użycie kabla RCA. Są one proste w użyciu i są kompatybilne ze wszystkimi typami urządzeń. Jednak nie będziesz w stanie uzyskać dźwięku przestrzennego z głośników telewizora za pomocą tego typu połączenia. Kable RCA są dostępne w większości sklepów elektronicznych. Nie są one jednak tak wygodne jak kable HDMI.

Bluetooth to kolejna popularna opcja. Jeśli masz bezprzewodowy zestaw słuchawkowy lub stację bazową, możesz łatwo podłączyć urządzenie audio do telewizora za pomocą Bluetooth. Bluetooth działa z oboma urządzeniami, ale nie jest tak trwały jak kabel AUX. Należy również pamiętać, że niektóre telewizory nie obsługują Bluetooth o dużym zasięgu. Jednak adaptery Bluetooth są wygodniejsze i mogą zapewnić większą elastyczność.

Korzystanie z kabla AUX jest tańszym i mniej skomplikowanym sposobem podłączenia telewizora do urządzenia audio. Kable AUX są podobne do tych używanych do podłączania słuchawek do głośników. Mają takie same złącza jak słuchawki i można je kupić w prawie każdym sklepie audio. Należy jednak zwrócić uwagę na materiały użyte w złączach i długość kabla.

Oprócz kabla AUX możesz również podłączyć telewizor do systemu dźwiękowego za pomocą kabla HDMI ARC lub eARC. Nie jest to jedyny sposób podłączenia telewizora do urządzenia audio, ale jest to dobry sposób, aby w pełni wykorzystać możliwości telewizora. Podłączając telewizor do systemu dźwiękowego, pamiętaj, aby wybrać wzmacniacz, który ma port pomocniczy 3,5 mm i parę czerwonych gniazd. Zapewni to, że kable będą w stanie dotrzeć do portu.

Dobrą opcją są również kable HDMI i optyczne. Kable optyczne są łatwiejsze w użyciu niż kable HDMI, są eleganckie i stylowe. Są również cieńsze niż kable HDMI. Jednak oba kable mają swoje ograniczenia. Na przykład kable HDMI nie są przeznaczone do zapewnienia dźwięku przestrzennego. Oznacza to, że będziesz musiał mieć oddzielny zewnętrzny wzmacniacz do głośników telewizora, jeśli chcesz uzyskać dźwięk przestrzenny. Ponadto, kable nie są wystarczająco długie, aby głośniki mogły dotrzeć do portów.

W zależności od producenta telewizora, przed podłączeniem głośników zewnętrznych może być konieczna zmiana niektórych ustawień w telewizorze. Można to zrobić na ekranie ustawień telewizora. Możesz również zmienić wyjście audio w telewizorze na “Pomocnicze” lub “Zestaw słuchawkowy”. Umożliwi to korzystanie z głośników zewnętrznych zamiast głośników wbudowanych w telewizor.

Podobne tematy